Lavabodan Çıkan Sinekler Nasıl Önlenir?

3

Yaz aylarının en sık rastlanan sorunlarından biri, evde sinekler. Özellikle lavaboda çıkan sinekler bu konuda en rahatsız eden türlerden biri. Peki, lavaboda çıkan sinekleri nasıl önleyebiliriz?

  1. Lavaboların temizliği çok önemlidir. Bu nedenle lavabonuzu sık sık temizleyin ve her zaman kuru tutmaya özen gösterin. Sinekler, su birikintilerinde ya da nemli ortamlarda çok daha fazla çoğalırlar.
  2. Lavabo deliklerini tıkayın. Sinekler için en çok tercih edilen yerlerden biri de lavabodaki deliklerdir. Bu nedenle, delikleri düzenli olarak kontrol edin ve tıkanık olanları açın.
  3. Sinek kovucu kullanabilirsiniz. Özellikle doğal ve ev yapımı sinek kovucuları tercih edebilirsiniz. Sineklerin sevmediği kokulardan biri de nane kokusudur. Birkaç damla nane yağı, sirke ve sudan oluşan bir karışımı yüzeylere sıkabilirsiniz. Ayrıca lavaboya birkaç damla limon yağı da damlatabilirsiniz.

Doğal Ve Ev Yapımı Sinek Kovucu Tarifleri Ve Pratik Öneriler

Doğal sinek kovucuları, ev yapımı sinek kovucuları ve pratik önerilerle sinekleri evinizden uzak tutabilirsiniz. Yaz aylarında sineklerin artması oldukça rahatsız edicidir. Evlerimizin içerisine kadar giren sinekler, özellikle yemek yediğimiz, oturduğumuz zamanlarda bizi oldukça rahatsız ederler. Sinekler, hastalık yayan canlılar olduğu için, yemeklerimizi, gıda maddelerimizi kirletirler. Bu nedenle sineklerden kurtulmak, yaşam kalitemizi arttıracak bir önem taşır.

Doğal sinek kovucuları, kimyasal maddelerden oluşmayan, ev yapımı basit tariflerdir. Doğal sinek kovucuları, insan sağlığına zararlı olmadığı için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra ev yapımı sinek kovucuları, daha ucuz maliyetlidir. Doğal sinek kovucularının en kolay uygulanabilen çeşidi ise bitkisel yağlardır.

  • Zeytinyağı- 1 çay bardağı
  • Limon esansı- 15 damla
  • Kokuya dayanıklı lavanta esansı- 15 damla
  • Distile su – 1 çay bardağı

Yukarıda verilen malzemeleri karıştırarak, bu karışımı bir sprey şişesine koyabilirsiniz. Bu doğal sinek kovucu spreyini evinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sinekler, bu etkili karışımın kokusundan rahatsız olacaklar ve evinizden kaçacaklardır.

Bununla birlikte, evde yetiştirdiğiniz bitkilerin de sinek kovucu olarak kullanılabilir. Lavanta, fesleğen ve nane bitkileri, sinekleri uzak tutmada oldukça etkilidir. Bu bitkileri evinize yerleştirerek, sineklerden kurtulabilirsiniz.

Makalemizde de belirttiğimiz üzere bazı pratik önleme ve koruma yöntemlerini paylaştık. Ancak, kalıcı çözümler için mutlaka profesyonel tesisat hizmeti almalısınız. İşte bu noktada biz devreye giriyoruz.

Manisa ve bölgesinde faaliyet gösteren Manisa su kaçağı firmamız, tüm sıhhi tesisat süreçlerinde uzman kadrosuyla hizmetinizdedir. Siz de hizmet almak için hemen ulaşın.

Yoruma kapalı.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99