Çatıdan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

0 14

Çatıdan su sızıntısı önleme için ilk olarak çatıdan hangi alandan ve bölgeden tam olarak bir sızıntı olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Çatı için kullanılan sızıntı tespit cihazları sayesinde sızıntı olan alan anında bulunarak tesisatçıya alanın görüntüsü gösterilir. Eski tür bina çatılarında sızıntı sorunu sıklıkla meydana gelmektedir. Binanın yaş olarak yaşlı olması ve eskimeye başlayan çatının zaman içinde yıpranarak yağmur ve kar sularını düzenli olarak gidere vermemesi kaynaklı olarak ortaya çıkan sorunlardan biridir. En iyi yöntemler arasında çatı gideri ve yalıtım alanı kontrolü yapılarak sorunun kaynağı bulunmalıdır. Bazı binalarda yalıtımın yapılmaması da sızıntıya neden olacaktır.

Çatı Su Sızıntıları İçin Yapılacak Kontroller ve Adımlar İçin Manisa Tesisat

Çatıdan su sızması ufak ve kolay olarak çözülen bir sorun olarak kullanıcılar tarafından algılanmaması gereken konuların başında gelmektedir. Çatıda gider tıkanması sonucunda da su sızıntısı meydana gelmektedir. Giderin ana hattının tıkanması ve yağmur ile kar sularının birikerek sızıntıya neden olması durumu da oluşmaktadır. Eski ve yeni bina ayrımı olmadan hemen hemen her türlü çatı yapısı içinde sızıntı oluşumu gözle görülür derecede olmaktadır.

Manisa su tesisatçısı zamanın en iyi kaçak ve sızıntı bulma adresleri arasında bulunmaktadır. Su kaçaklarının ve sızıntılarına binaya ve daireler zarar vermemesi için en iyi kontrollerin yapılması ve sızıntı alanına müdahale edilmesi gerekmektedir. Tıkanan bir alan var ise açılarak daha hızlı su akışı sağlanmalıdır. Manisa tesisatçısı tarafından yapılacak olan sızıntı giderme sorunları uygun fiyatlarla da yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99