Sıhhi Tesisat Sızıntılarına Neden Olan Nedir?

0 5

Ev içi sızıntıların şaşırtıcı bir şekilde sık sık meydana geldiğini hepimiz biliyoruz. Çoğu zaman bilmediğimiz şey, bunların neden olduğudur. Borunuza zarar vermediyseniz, neden birden bire sızdırmaya başlasın? Borularınız mı arızalı? Sızıntı, korkunç bir şekilde yanlış giden bir şeyin işareti mi?

Neyse ki, bu soruların her birinin cevabı “muhtemelen hayır”dır. En yaygın ev sızıntıları , sadece yaş ve yıpranmanın bir sonucudur. Bu sızıntıları bulmak, düzeltmek ve önlemek, tamamen nereden geldiklerini ve tekrar olmadan önce ne yapmaları gerektiğini bilmekle ilgilidir. Bunların hepsine yardımcı olabiliriz. İşte bilmeniz gerekenler:

Sıhhi Tesisat Sızıntılarının En Yaygın Nedenleri Nelerdir?

Temel olarak tüm borular sonunda sızıntı yapar, ancak birkaç faktör, meydana geldiğinde hızlanabilir veya yavaşlayabilir veya ilk etapta ilk sızıntıyı tetikleyebilir. Sıhhi tesisat sızıntılarına neden olan en yaygın sebepler şunlardır;

  • Kırık Parçalar. Cihazlarınızın çoğunda, suyun içine aktığı noktada takılmış contalar bulunur. Bir armatürün diğer herhangi bir parçası gibi, bu contalar da zamanla kırılabilir veya aşınabilir. Bu olduğunda, cihaza akması gereken suyun bir kısmı bunun yerine dışarı sızabilir.
  • Tıkanma. Tıkanmalar suyun birikmesine neden olur ve bu da borunun iç kısımlarında aşırı basınç oluşmasına neden olur. Zamanla, tüm bu basınç contalarda ve boru duvarlarının kenarlarında aşınır. Basınç, zayıflamış boru duvarlarının veya contaların kaldıramayacağı kadar büyüdüğünde, kırılır ve bir sızıntı oluştururlar.
  • Aşınma. Boru duvarlarının içi zamanla paslanmaya veya paslanmaya başlayabilir. Sert suyunuz veya özellikle yüksek su basıncınız varsa bu daha hızlı gerçekleşir. Borular paslandıkça, içlerinden akan suyun basıncını veya kuvvetini kaldıramazlar. Sonunda, bu basınç ve kuvvet, özellikle korozyona uğramış bir bölümde bir sızıntı oluşturabilir.

Sıhhi tesisat sızıntılarını önlemenin en iyi yolu, tesisatınıza iyi bakmaktır. Neyse ki, sıhhi tesisat borularını tedavi etmek oldukça kolaydır. Manisa Tesisatçı sayesinde tüm sızıntı sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99