Kalorifer Peteklerin Isıtmadığında Yapılacaklar

0 1

Kalorifer petekleri ısıtma alanında sadece kış aylarında kullanılmaktadır. Yaz aylarında havaların normal sıcaklıkların üstünde olması nedeniyle pek tercih edilmemektedir. Kalorifer tesisatında yaşanan sızıntı ve sorunlar kaloriferleri oluşacak olan ısınmama sorununa neden olmaktadır. Petek temizliği yapıldığı halde ısıtma olmaması peteklerde değil tesisatta bir hata olduğunu göstermektedir. Kaliteli malzemeler kullanılarak sorunun çözümü yapılmalıdır. Petekler kış aylarında en iyi ısıtma sağlayan sistemlerden biridir. Tesisatçı aranarak sorunun neden kaynaklandığı ve sebebi bulunmalıdır. Tesisatçı tarafından yapılacak olan müdahale sorunun giderilmesinde etkili olacaktır.

Kalorifer Peteklerinin Düzenli Isınması İçin Manisa Petek Temizliği

Petek temizliği eski ve yeni binalarda özellikle kış aylarında peteklerin kaliteli ve verimli olarak ısınmaması sonrasında oluşan sorunlardan birinin önlenmesi için yapılmaktadır. Peteklerde oluşan kirlenmeler ve yeni tesisat sisteminde  oluşan çakıl ve kum taneleri de zamanla tıkanmaya ve peteklerde ısınma sorunun oluşmasına neden olur. Yeni binalarda sık görülen tesisat sorunları arasında petek ısınmama sorunu oluşmaktadır.

Manisa petek temizliği ile en hızlı ve kolay bir temizleme sağlanmaktadır. Çok eski binalardan yeni binalara kadar her yaş grubundaki peteklerde de temizlik ve yıkama yapılır. Manisa tesisatçısı tarafından en güvenli şekilde malzemeye ve tesisatta zarar vermeden yıkama zamanında yapılır. Evde kullanılan petek ve temizliği istenilen petek sayısına göre yıkama erken yada geç bitebilir. Sağlıklı bir verimin alınması ve eşit ısınma sağlanması için Manisa tesisatçı tarafından yıkama işlemi yapılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99